ENDURO Timing - Contractor License                                 5/12/2015 - 5:07 PM
         Oklahoma Secondary Schools Activities Assoc. - 5/11/2015 to 5/12/2015         
                        1A-2A  State Track & Field Championship                        
                          Carl Albert HS, Oklahoma City,  OK                           
 
Event 122  Boys 4x400 Meter Relay Class 1A
=======================================================================                
    School                                               Finals  Points                
=======================================================================                
Section  1                                                                             
  1 Weleetka High School                                3:36.93    2                   
     1) David Dye 10                    2) Dalton Posey 11                             
     3) Jon Dye 10                      4) Austin Robertson 10                         
  2 Beaver High School                                  3:37.43                        
     1) Cesar Gonzalez 12               2) Jacob Hobgood 12                            
     3) Skyler Mills 11                 4) Chayce Davidson 11                          
  3 Deer Creek-Lamont High School                       3:38.34                        
     1) Harrison Muegge 11              2) Dylan Tefft 10                              
     3) Britton Stacy 11                4) Barry Bachman 11                            
  4 Waurika   High School                               3:42.65                        
     1) Tucker Mora 10                  2) Scott Showalter 9                           
     3) Seth Cathey 9                   4) Logan Bernard 10                            
  5 Davenport High School                               3:45.60                        
     1) Robbie Wilson 12                2) Tyler Simon 10                              
     3) KC Funk 12                      4) Dominique West 11                           
  6 Ringwood  High School                               3:47.33                        
     1) Jacob Schmidt 12                2) Tyler Burgin 9                              
     3) Cole Swart 11                   4) Kyle Mason 12                               
  7 Waukomis High School                                3:52.27                        
     1) Phillip Busbee 10               2) Alix Myers 12                               
     3) Riley Williams 10               4) Hunter Lovell 10                            
  8 Coyle High School                                   3:54.53                        
     1) Chris Carnall 9                 2) Jared Weathers 11                           
     3) Heath Moorman 11                4) Brandon Adams 10                            
Section  2                                                                             
  1 Cherokee High School                                3:29.71   20                   
     1) Corbin Hutchison 12             2) Avery Bagenstos 11                          
     3) Marlon Pichardo 11              4) Tanner Bowman 12                            
  2 Okeene High School                                  3:30.57   16                   
     1) Chance Bedwell 12               2) Brexton Smith 12                            
     3) Mitchell Howe 12                4) Troy Turner 12                              
  3 Texhoma High School                                 3:31.05   12                   
     1) Nate Knitig 12                  2) John Freeman 10                             
     3) Sley Brand 11                   4) Justice Thelander 12                        
  4 Boise City High School                              3:32.40    8                   
     1) Jaedon Whitfield 11             2) Cesar Soto 11                               
     3) Micah Arthaud 11                4) Branden James 12                            
  5 Velma-Alma   High School                            3:34.96    4                   
     1) Ryan Enloe 12                   2) Jake Combest 11                             
     3) Tanner Southerland 12           4) Sarian Smith 11                             
  6 Maysville High School                               3:38.41                        
     1) Cale Bailey 12                  2) Kaleb House 12                              
     3) Tanner Stephenson 12            4) Brayden Adams 11                            
  7 Pond Creek-Hunter High School                       3:39.05                        
     1) Kade Tracy 10                   2) Blake Rayner 10                             
     3) Devan McKee 11                  4) Karington Johnson 11                        
 -- Oklahoma Christian Academy Hig                           DQ   Zone violation 3-4   
     1) Jalen Anderson 11               2) John Zehr 12                                
     3) Josh Howard 12                  4) Dre Hill 9                                  
==========================================================================             
    School                                               Finals  H# Points             
==========================================================================             
Finals                                                                                 
  1 Cherokee High School                                3:29.71   2  20                
     1) Corbin Hutchison 12             2) Avery Bagenstos 11                          
     3) Marlon Pichardo 11              4) Tanner Bowman 12                            
  2 Okeene High School                                  3:30.57   2  16                
     1) Chance Bedwell 12               2) Brexton Smith 12                            
     3) Mitchell Howe 12                4) Troy Turner 12                              
  3 Texhoma High School                                 3:31.05   2  12                
     1) Nate Knitig 12                  2) John Freeman 10                             
     3) Sley Brand 11                   4) Justice Thelander 12                        
  4 Boise City High School                              3:32.40   2   8                
     1) Jaedon Whitfield 11             2) Cesar Soto 11                               
     3) Micah Arthaud 11                4) Branden James 12                            
  5 Velma-Alma   High School                            3:34.96   2   4                
     1) Ryan Enloe 12                   2) Jake Combest 11                             
     3) Tanner Southerland 12           4) Sarian Smith 11                             
  6 Weleetka High School                                3:36.93   1   2                
     1) David Dye 10                    2) Dalton Posey 11                             
     3) Jon Dye 10                      4) Austin Robertson 10                         
  7 Beaver High School                                  3:37.43   1                    
     1) Cesar Gonzalez 12               2) Jacob Hobgood 12                            
     3) Skyler Mills 11                 4) Chayce Davidson 11                          
  8 Deer Creek-Lamont High School                       3:38.34   1                    
     1) Harrison Muegge 11              2) Dylan Tefft 10                              
     3) Britton Stacy 11                4) Barry Bachman 11                            
  9 Maysville High School                               3:38.41   2                    
     1) Cale Bailey 12                  2) Kaleb House 12                              
     3) Tanner Stephenson 12            4) Brayden Adams 11                            
 10 Pond Creek-Hunter High School                       3:39.05   2                    
     1) Kade Tracy 10                   2) Blake Rayner 10                             
     3) Devan McKee 11                  4) Karington Johnson 11                        
 11 Waurika   High School                               3:42.65   1                    
     1) Tucker Mora 10                  2) Scott Showalter 9                           
     3) Seth Cathey 9                   4) Logan Bernard 10                            
 12 Davenport High School                               3:45.60   1                    
     1) Robbie Wilson 12                2) Tyler Simon 10                              
     3) KC Funk 12                      4) Dominique West 11                           
 13 Ringwood  High School                               3:47.33   1                    
     1) Jacob Schmidt 12                2) Tyler Burgin 9                              
     3) Cole Swart 11                   4) Kyle Mason 12                               
 14 Waukomis High School                                3:52.27   1                    
     1) Phillip Busbee 10               2) Alix Myers 12                               
     3) Riley Williams 10               4) Hunter Lovell 10                            
 15 Coyle High School                                   3:54.53   1                    
     1) Chris Carnall 9                 2) Jared Weathers 11                           
     3) Heath Moorman 11                4) Brandon Adams 10                            
 -- Oklahoma Christian Academy Hig                           DQ   2  Zone violation 3-4
     1) Jalen Anderson 11               2) John Zehr 12                                
     3) Josh Howard 12                  4) Dre Hill 9